پروکتوسکوپی

پروکتوسکوپی یا دیدن رکتوم یکی از ابزارهای تشخیص در بیماری های کولورکتال است. در پروکتوسکوپی با ابزار پروکتوسکوپ که مجهز به نور سرد و دوربین با کیفیت بالا است با استفاده از دمیدن هوا به داخل رکتوم (راست روده) دید کامل از رکتوم ایجاد می شود و می توان تا فاصله 25 سانتی متری از رکتوم و کولون را با دقت مورد بررسی قرار داد و در صورت نیاز بیوپسی (نمونه برداری) انجام داد.

 

کاربرد پروکتوسکوپی

پروکتوسکوپی در موارد وجود خونریزی های روشن از مقعد و التهاب رکتوم و بررسی محل دوخت و دوز در جراحی های رکتوم و همچنین بررسی پرولاپس رکتوم کاربرد دارد.

 

انجام پروکتوسکوپی

برای انجام پروکتوسکوپی نیازی به بیهوشی یا داروهای بی حس کننده نیست و این کار خیلی دردناک نیست.

لازم است فرد حتما از روز قبل آمادگی برای پروکتوسکوپی داشته باشد که این آمادگی شامل استفاده از 3 عدد شیاف بیزاکودیل و مصرف مایعات بمدت 24 ساعت است.

در پروکتوسکوپی آمادگی کامل مثل کولونوسکوپی لازم نیست.

 

هزینه پروکتوسکوپی

هزینه پروکتوسکوپی از کولونوسکوپی خیلی کمتر می باشد و مدت زمان انجام دادن آن خیلی کوتاه می باشد.

هم زمان با انجام پروکتوسکوپی در صورت نیاز می توان اقدام به بستن هموروئیدهای داخلی کوچک هم کرد، که یک کار درمانی است و در صورت نیاز قابل انجام است.

در کلینیک دکتر یوسف فام این کار با مجهزترین دستگاه های روز دنیا و با بهترین کیفیت قابل انجام است.

[crum_button label=”مشاوره رایگان با دکتر یوسف فام” icon=”seosight-check-square” icon_position=”right” align=”align-center” color=”primary” size=”medium” _id=”882428″ link=”http://iran-colorectal.com/%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d9%87-%d8%a8%d8%a7-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1-%db%8c%d9%88%d8%b3%d9%81-%d9%81%d8%a7%d9%85/|مشاوره رایگان با دکتر یوسف فام|” show_icon=”yes”]

 

3.3/5 - (3 امتیاز)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
وبلاگ